Piec kominek koza „Grand 1” o mocy 18 kw, wykonany ze stali kotłowej najlepszego rodzaju, to bardzo dobry pomysł, jeśli chodzi o stylowe ogrzanie dużego domu jednorodzinnego.

Piec-kominek „Grand 1” – najważniejsze informacje

Jest to konstrukcja o dość standardowym wyglądzie i o sporej mocy. Lecz ma też w sobie to coś, czyli boki wyłożone od zewnętrznej strony kremowymi kaflami są upiększeniem i dodatkiem, który w smaczny sposób wyróżnia ten piec na tle innych standardowych konstrukcji.

Wyróżnia go także masa, która jednak nie jest przeszkodą gdy chce się go przestawić w inne, wygodniejsze miejsce. Do tej operacji wystarczy jeden specjalista i trzy osoby do przeniesienia pieca. Jeśli zacznie się to rano, to w okolicy pory obiadowej można już śmiało rozpalać w piecu.

No a jeśli chodzi o palenie w piecu „Grand 1”, to najlepsze jest sezonowane drzewo, bo najlepiej wygląda ona gdy zerka się na dużą żaroodporną szybę, ale można też palić w nim niskokalorycznym węglem oraz brykietem. Drzewo zaś zostawiać tylko na te ciekawsze zimowe wieczory z udziałem gości, bo wtedy widok płonących kawałków drzewa dostarcza tej miłej dla oka magii.

Poza tym piec „Grand 1” bardzo dobrze wygląda między wieloma nowoczesnymi stylami wykończenia mebli, podłogi oraz przy sztuce nowoczesnej. Można przy nim ustawić nowoczesną kamienną lub drewnianą rzeźbę i nie będzie wyglądać to dziwnie, bo piec ten jest równie nowoczesny i funkcjonalny, co konstrukcje z jedną nogą i ze znacznie mniejszym paleniskiem. Tu natomiast palenisko ma aż 47 centymetrów głębokości, to o 22 więcej niż w przypadku konstrukcji które najlepiej czują się w otoczeniu nowoczesnych mebli, sof i telewizorów LED.

Podsumowanie – kominek „Grand 1”

„Grand 1” może i nieco słabiej się od nich prezentuje, ale nadrabia to mocą, obszerną komorą spalania i tym że posiada niewielką wnękę na opał. No a dodatkową zaletą jest niższa cena.