Żeliwny wolnostojący piec kominek z dużą szybą Hercules VIII o mocy 9 kw to bardzo dobry pomysł na ogrzanie niewielkiego domu jednorodzinnego lub szeregowca. Konstrukcja ta zasadniczo jest czymś lepszy od przeciętnego wkładu kominkowego do zabudowy.

Piec-kominek „Hercules VIII” – najważniejsze informacje

Od wkładu ten model odróżnia głównie to że nie wymaga obudowania, w związku z czym jego podłączenie do innego przewodu spalinowego jest bardzo prostą operacją. Poradzi sobie z tym specjalista wraz z jednym lub z dwoma pomocnikami i to w zaledwie kilka godzin. Drugą zaletą wolnostojącego kominka Hercules VIII jest to, że da się w nim palić węglem drzewnym, węglem brunatnym i sezonowanym drzewem.

Ten ostatni typ opału jest najlepszy, bo najmniej brudzi szybkę, a poza tym bardzo miło patrzy się na to jak płoną foremne polana o długości 35 centymetrów. Szyba ta w połączeniu z pięknem zdobień odlewu i z widokiem płomieni tworzą niepowtarzalny klimat. Zwłaszcza na tle ceglanej ściany po której widać upływ czasu.

No a gdy pi wolnostojącemu kominkowi Hercules VIII i ceglanej ścianie ze starej cegły towarzyszą jeszcze jakieś przedmioty wykonane z kutego żelaza lub ozdoby z tego materiału. To całość wygląda o wiele bardziej kusząco.
Lecz najbardziej kuszącym detalem w tym wszystkim jest cena wolnostojącego kominka Hercules VIII.

Znacznie niższa od podobnych konkurencyjnych modeli. Niższa także od większości wkładów kominkowych do zabudowy i idealna dla tych, którzy szukają stylowego sposobu na ogrzanie niewielkiego salonu we własnym małym jednorodzinnym domu.

Kominek „Hercules VIII” – podsumowanie

Takich ludzi pocieszy to, że nie muszą wydać dwóch tysięcy lub większej sumy po to by mieć piękny patent na ogrzanie salonu, w którym to częstują gości słodkościami oraz kawą.